Masz pytanie?

Grażyna Lorek

Władze Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja » Zarząd »  Grażyna Lorek

Absolwentka geografii na Wydziale Biologiczno-Geograficznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (obecnie Akademia Pedagogiczna). Założyła i zarządzała przez 17 lat niepubliczną placówką oświatową dla osób dorosłych w siedmiu filiach: Bielsko-Biała, Cieszyn, Kęty, Kraków, Nowy Sącz, Wadowice, Żywiec. Pomysłodawczyni autorskiej platformy edukacyjnej umożliwiającej nauczanie e-lerningowe w Polsce i w krajach UE.

Od września 2014r. jest dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej.

Nie ogranicza się tylko do pracy zawodowej. W 2004 roku założyła, wraz z mężem Tomaszem, zespół wokalny 4&4 SINGERS, który w 2005 roku nagrał płytę “Szafa gra” z nowymi aranżacjami utworów Marii Koterbskiej. Zespół pod zmienioną nazwą – VOCAL SOUND – koncertuje do dzisiaj.

Jest współzałożycielką Stowarzyszenia “Teatr Inspiracji” (2012). Podczas swojej krótkiej działalności Stowarzyszenie wyprodukowało 4 spektakle teatralne: “Flirt” - spektakl z piosenkami francuskimi, który powstał we współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk, “Dlaczego kochamy kobiety”, “Autsajder” – spektakl z piosenkami zespołu Dżem oraz “Bolek i Lolek – Świat to za mało. Kuba i Śruba świętują 50-te urodziny Bolka i Lolka”.

Od kilkunastu lat jest również współorganizatorką Beskidzkiego Kolędowania – cyklu koncertów, które corocznie w okresie Świąt Bożego Narodzenia gromadzą wielotysięczną widownię w Bielsku-Białej oraz wielu innych miastach naszego regionu (Skoczów, Wadowice, Oświęcim, Andrychów, Czechowice-Dziedzice).

W wolnym czasie chętnie uprawia turystykę górską i badmintona.

Jest żoną Tomasza Lorka – aktora Teatru Polskiego w Bielsku-Białej i matką dwóch wspaniałych synów – Piotra (9 lat) i Krzysztofa (6 lat). Wraz z całą rodziną należą do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Starym Bielsku.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com

 Logo

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

 

A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała