Masz pytanie?

Tomasz Lorek

Władze Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja » Sąd koleżeński » Tomasz Lorek

Tomasz Lorek
Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Stanisławy Marciniak-Gowarzewskiej (dyplom z wyróżnieniem-1999r.).
Od 1999r. aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Ma w dorobku wiele ciekawych ról:

dramatycznych
Vee w "Czyż nie dobija się koni" H. Mc Coy'a, reż. T.Dutkiewicz,
pastor Hale w "Czarownicach z Salem" A. Millera, reż. B. Wyszomirski,
Annasz w "Historyji o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim"
Mikołaja z Wilkowiecka, reż. W. Komasa,
Major Kiereński w “Miłość w Königshütte” reż. Ingmar Vilqist

komediowych
Duncan w "Pół żartem pół sercem" reż. M. Sławiński
Kaziuk w „Konopielce” reż Maciej Ferlak
Tytus w „Testosteronie” A. Saramonowicza, reż. Waldemar Patlewicz
Baloun w „Szwejku” reż. Robert Talarczyk
Colin w “Kogucie w rosole” reż. M. Gierszał

jak i w spektaklach muzycznych
"Songi" B. Brechta, reż. T. Dutkiewicz
„Korowód” M. Grechuta, reż Robert Talarczyk
„Zła opinia” G. Brassensa, reż Robert Talarczyk i Marek Cyris
Alfred Doolitle w musicalu “My Fair Lady” reż. R. Talarczyk
Aleksis Zorba w musicalu “Zorba” reż W. Mazurkiewicz

NAGRODY:

"Laur Dembowskiego" - za rolę Andrzeja Prozorowa w spektaklu "Trzy siostry" A. Czechowa w reż. T. Dutkiewicza - Nagroda Artystyczna ZASP-u w Bielsku-Białej - za najlepszą rolę w sezonie artystycznym 2002/2003.
“Laur Dembowskiego” - za rolę Majora Kiereńskiego w spektaklu “Miłość w Königshütte” reż. Ingmar Vilqist - Nagroda Artystyczna ZASP-u w Bielsku-Białej - za najlepszą rolę w sezonie artystycznym 2012/2013
Nominowany do “Złotej Maski” 2008 - za rolę Księdza Krzysztofa w spektaklu “Żyd” Artura Pałygi, w reżyserii Roberta Talarczyka oraz za rolę Pana Lebruna w spektaklu “Napis” Geralda Sibleyrasa w reżyserii Waldemara Patlewicza.
Nominowany do “Złotej Maski” 2013 - za rolę Majora Kiereńskiego w spektaklu “Miłość w Königshütte” reż. Ingmar Vilqist
Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2011.
Nominowany do “Złotej Maski” 2014 - za rolę Alfreda Doolitla w musicalu “My Fair Lady” w reżyserii R. Talarczyka w Operze Śląskiej w Bytomiu, oraz za rolę Ojca w spektaklu “Białe małżeństwo” w reżyserii J. Zdrady w Teatrze Polskim w bielsku-Białej
“Złota Maska” 2015 – za tytułową rolę w musicalu “Zorba” w reżyserii W. Mazurkiewicza w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

Współzałożyciel Stowarzyszenia Teatr Inspiracji.
Jest również reżyserem muzycanych spektakli teatralnych. Są to „Flirt” zrealizowany w Zespole Pieśni i Tańca Śląsk, „ Daj mi tę noc albo Dlaczego kochamy kobiety” - spektakl z udziałem aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej i „Do pary” - spektakl Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

W 2004r. założył zespół wokalny 4&4Singers, którego pierwsza płyta, z nowymi aranżacjami utworów pierwszej damy polskiej muzyki rozrywkowej pani Marii Koterbskiej, ukazała się w styczniu 2006r. Obecnie zespół koncertuje w nieco zmienionym składzie, pod nazwą „Vocal Sound”.

Jest szczęśliwym mężem żony Grażyny i ojcem dwójki wspaniałych synów - Piotra (9 lat) i Krzysztofa (6 lat).

• Dodaj link do:
  • digg.com