Masz pytanie?

Andrzej Wegert

Od 6.05.2011 - Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

Urodzony 25.07.1939. w Cieszynie, syn Ks. seniora Adama Wegerta i Marii z domu Buzek. Od 1945 roku zamieszkały w Bielsku. Żonaty od 1964 roku. Żona Anna z domu Bujak. Córka Dorota Feodorów. Członek Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Bielsku.

Wykształcenie: Politechnika Warszawska, Wydział  Łączności, Sekcja Automatyki i Telemechaniki, następnie Politechnika Łódzka, Instytut Transformatorów, Maszyn i Aparatów Elektrycznych, studium podyplomowe.

Szkolenia ekonomiczno - finansowe, w tym kurs TQM - Problem Solving for Continuous Improvement organizowany przez California State University oraz dwutygodniowy kurs organizowany przez Centrum Prywatyzacji Ministerstwa Przekształceń Własnościowych dla kandydatów na członków rad nadzorczych zakończony egzaminem państwowym.

Przebieg pracy zawodowej: Fabryka Aparatów Elektrycznych "Apena" w Bielsku Białej, od 1.09.1962, konstruktor, następnie kierownik Sekcji Badań Nowych Konstrukcji (w tym czasie uruchomienia podstacji trakcyjnych kolei państwowych w Indiach), Zastępca dyrektora Ośrodka Badawczo - Rozwojowego, Pełnomocnik Dyrektora Naczelnego FAE "Apena", Dyrektor Handlowy i członek Zarządu FAE "Apena" SA.

Od 2004 roku na emeryturze.

Działalność w radach nadzorczych obejmowała między innymi członkowstwo w Radzie Nadzorczej Zakładów Wytwórczych Sprzętu Sieciowego "Belos" SA oraz przewodniczenie od  2005 roku, a obecnie członkowstwo w radzie nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego SA w Bielsku-Białej.

Znajomość języków obcych: angielski (uprawnienia tłumacza tekstów technicznych), rosyjski - dobra, hiszpański, włoski, niemiecki - słaba.

Hobby: narciarstwo, windsurfing, żeglarstwo (kapitan jachtowy). Ponadto honorowe krwiodawstwo.

• Dodaj link do:
  • digg.com